Zprávy - Společnost


Za úbytek populace může podle Orbána liberální demokracie, nechrání totiž tradiční rodiny


Liberální demokracie je spoluodpovědná za úbytek populace, protože nechrání tradiční rodiny a křesťanskou kulturu. V Budapešti to v pátek prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán. Dodal, že vláda přijme opatření ke zvrácení demografického poklesu. Počet obyvatel Maďarska se snižuje desítky let a trend pokračoval i za předchozích Orbánových kabinetů, napsala agentura Reuters.

 

Zprávy - Věda


Odvážní Češi se vydávají za hranice komfortní zóny


V amazonském deštném pralese v Ekvádoru žijí příslušníci kmene Huaorani, kteří až do roku 1956 neměli žádný kontakt s okolním světem. Do dnešních dnů dokonce existuje skupina členů, která jakýkoliv kontakt s vnějším světem agresivně odmítá. Za hranice naší země i své komfortní zóny se vydal fotograf a cestovatel Václav Šilha.

Zprávy - Kultura


Film Po strništi bos vede žebříček návštěvnosti


Film režiséra Jana Svěráka Po strništi bos podle očekávání vede tabulku návštěvnosti kin, když se zařadil s počtem více než 113.000 diváků na 6. místo premiérového víkendu dlouhodobého žebříčku českých filmů. Na prvním místě je stále Anděl Páně 2, na který loni během prvního víkendu dorazilo 188.000 lidí. Snímek Po strništi bos natočený podle knižní předlohy Zdeňka Svěráka od svého uvedení již vydělal 17,62 milionu korun. Uvádí to na svém webu Unie filmových distributorů.

 

Zprávy - Tech


Roztroušenou sklerózu je postiženo kolem 2,5 milionů lidí, nejčastěji jde o mladé ženy


Celosvětově je roztroušenou sklerózou postiženo kolem 2,5 milionů lidí. Na území jednotlivých států jsou ale výrazné rozdíly. Vedoucí lékařka Centra pro demyelinizační onemocnění Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze Eva Kubala Havrdová říká, že ze dvou třetinou jsou postiženy ženy. Onemocnění se ve většině případů diagnostikuje mezi dvacátým až čtyřicátým rokem.

Zprávy - Finance a ekonomika


Více na stránce Alternativní investice serveru kurzy.cz.

 

Rádio


  • 80's hity Připomeň si diskotéky 80. let, kterým kralovali Modern ..

  • Chillout Náročný den? Náročná noc? Zpomal tempo a naber dech s n..

  • České hity Největší české hity napříč žánry.

  • Ranní rozjezd Hudební mix, který tě nažhaví na celý den.

  • Rock bez proudu Rockeři unplugged.

  • Stop prokrastinaci Hudební mix, který ti pomůže přestat s otálením. Pusť s..