Zprávy - Byznys


Startér: Platíme zastaralým způsobem. Finanční technologie jsou trendujícími startupy


Digitalizace úkonů, které lidem obtěžují život. To je nejčastěji úkol současných startupů, zejména pak v segmentu finančních technologiích. „Banky jsou historicky ztrouchnivělé složité struktury o mnoha schvalovacích procesech. Nejsou flexibilní a jakákoliv inovace se zde těžko protlačí,“ říkají Filip Major a Jan Brody z platformy Busyman. Finančním domům tak podle nich nezbude nic jiného, než sledovat startupovou scénu a do těch nejlepších nápadů vstupovat nebo je kupovat. Řeč byla i o potenciálních oblastech, kam se budou začínající podnikatelé ubírat v budoucnu. Mezi nimi jsou například blockchain nebo zdravotnictví.

Zprávy - Společnost


První oběť autonehody narazila vozem do stromu v rychlosti 30 km/h


Britský obchodník Henry Lindfield byl vůbec první obětí dopravní nehody. V otevřeném dvousedadlovém voze narazil 12. února 1898 rychlostí 30 kilometrů za hodinu do stromu. Selhaly mu brzdy. Jeho spolujezdec vyletěl z vozu a téměř nic se mu nestalo. Henrymu se ale zaklínila noha mezi motor a strom, důsledkem čehož si poranil tepnu. Následující den v nemocnici zemřel. Poslechněte si více:

 

Zprávy - Věda


Odvážní Češi se vydávají za hranice komfortní zóny


V amazonském deštném pralese v Ekvádoru žijí příslušníci kmene Huaorani, kteří až do roku 1956 neměli žádný kontakt s okolním světem. Do dnešních dnů dokonce existuje skupina členů, která jakýkoliv kontakt s vnějším světem agresivně odmítá. Za hranice naší země i své komfortní zóny se vydal fotograf a cestovatel Václav Šilha.

Zprávy - Kultura


15. února: Tvůrci Červeného trpaslíka odmítali reklamy, vysílání se tak protahuje o pět let


Dave Lister, Arnold Rimmer, Kocour a Holly. Zdají se vám tato jména povědomá? Samozřejmě nejde o nikoho jiného, než o hlavní představitele legendárního komediálního sci-fi seriálu Červený trpaslík. Vůbec poprvé si jej diváci BBC mohou vychutnat 15. února 1988. Myšlenka úspěšného seriálu se zrodila v hlavách britských rozhlasových scénáristů Dougha Naylora a Roba Granta a to už v roce 1983. Do vysílání se Červený trpaslík dostal ale až o pět let později. Vše se protáhlo kvůli tomu, že se tvůrci stavili proti reklamám. Nechtěli, aby komerční pauzy divákům kazily podívanou. Jediné východisko tak představovala veřejnoprávní televize BBC. Naléhání se vyplácí. Červený trpaslík dostal zelenou a objevuje se na kanálu BBC 2.

 

Zprávy - Tech


14. února: Odhalené vnady přinášejí myšlenku vytvořit portál pro streamování videí YouTube


V den 14. února se přepisují dějiny internetu a médií. Roku 2005 totiž vzniká portál YouTube. Za dobu své existence se stal mnohem více než jen platformou pro streamování videí. Jde o portál, na kterém může kdokoli vyjádřit svůj názor. Představuje také silný marketingový nástroj. YouTube pak stojí i u vzniku slovních spojení, které vytvářejí historii. Příkladem je virální video, clickbait nebo YouTuber. Za webovou stránkou umožňující zdarma sdílet videa stojí mladí zaměstnanci služby PayPal - Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. Všichni tři vizionáři se jako tým skvěle doplňují.

Zprávy - Finance a ekonomika


Více na stránce Alternativní investice serveru kurzy.cz.

 

Rádio


  • 80's hity Připomeň si diskotéky 80. let, kterým kralovali Modern ..

  • Chillout Náročný den? Náročná noc? Zpomal tempo a naber dech s n..

  • České hity Největší české hity napříč žánry.

  • Ranní rozjezd Hudební mix, který tě nažhaví na celý den.

  • Rock bez proudu Rockeři unplugged.

  • Stop prokrastinaci Hudební mix, který ti pomůže přestat s otálením. Pusť s..